pondělí 17. února 2014

V naší škole se učí angličtina od první třídy.
Proto jsme se přihlásili do projektu Edison.

Projekt EDISON je první vzdělávací projekt svého typu v AIESEC Česká republika snažící se o podporu multikulturního vzdělávání mladých lidí.

Cílem je, aby žáci získali různé pohledy na situaci jak ve vlastní zemi, tak i v zahraničí, a to prostřednictvím interakce s vysokoškolskými studenty z různých zemí světa.

V názvu EDISON má každé písmeno určitý význam:

E – education (vzdělání)
D – drive (nadšení, motivace)
I – internacionality (mezinárodnost)
S – students (studenti)
O – opportunity (příležitost)
N – network (síť)

Dohromady písmena představují základní myšlenku a cíl projektu.

Ve škole máme několik studentů z Číny, z Jižní Korei, Taiwanu, Arménie,  Argentiny a Bulharska.  Našim žákům představují  sociální, ekonomickou, politickou a  kulturní situaci své země. Všechny aktivity a výuka probíhá v angličtině.

Já měla dneska dvacetiletou čínskou studentku. Byla úžasná. Dětem přivezla na vyzkoušení kimona, papírová  paraplíčka.....a tím si všechny děti získala. Překvapily mě, byly bezprostřední a  bez obav komunikovaly.(Nechci, aby obrázky dětí kolovaly po internetu, proto ty bílé obličeje)

6 komentářů:

 1. Extra a fandím, děti měly od mateřské němčinu. Sice se jí ani jeden nevěnuje, vyměnili za angličtinu. Jsou obě perfektně dvoujazyčné Fr- Čj a angličtinu mají jako okrajovou (dnes to ani v zaměstnání jinak nejde) Zbytečně se neříká, kolika jazyky hovoříš, tolikrát jsi člověkem:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc hezký komentář:-)...tvé děti mají úžasnou a dnes i nutnou výbavu do života. I já jsem tak vedla svého syna.

   Vymazat
 2. Super Evi, to musí být moc zajímavé, jak pro děti tak i pro tebe :)) Máš zajímavou praci :) K*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Kami, jsem ráda, že si to myslí i někdo jiný než já:-))))

   Vymazat
 3. Evi, byt ucitelem je proste poslani, to je u tveho nadseni videt! Skoda, ze to v tomhle state nechce nikdo pochopit... Ze investice do vzdelani jsou nejdulezitejsi, aby tu vyrostly deti nejen chytre, ale i schopne byt samy sebou a verili si. Mit rozhled a neustale se vzdelavat, nezarust na jednom miste... To je videt i na tvem blogu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veroniko, díky za milá a povzbuzující slova.Myslím, že málokdo si nás váží.

   Vymazat