úterý 21. srpna 2018

Před ( pro mě) končícími prázdninami jsme si ještě střihli
 YES-ENÍKY.

A byl to opravdový maraton.....nádherná příroda plná zvířat, nordic walking, wellness, lázně, výletování, pouť v Branné, příjemná večerní posezení s přáteli, vyhlídková plavba, exkurze ve výrobně biopotravin, ochutnávky všeho dobrého ( lesních plodů dostatek).
 Měli jsme se fajn, bylo o nás dobře postaráno. 
Až moc.... a já si uvědomila, jak se špatně u nás stravujeme 
 (bohužel bylo servírované jídlo)
Každý den 2x zákusek. 
Proč? 
Já bych raději ovoce, více zeleniny.
Každý den smažené jídlo, nebo tučné maso, sýrové omáčky, hranolky. 
Nabídka nealka  nápojů -jen samé sladké pití.
K snídani tučné pomazánky, párky, přeslazené donuty.
Žádné celozrnné pečivo. 
Pozorovala jsem ostatní při večerních sedánkách.....dětičky .... samá šlehačka, sáčky slaných brambůrků, tyčinek, zmrzliny, bonbóny...a pak se jen divíme.
A divila jsem se i.... když předškolák na svého tátu vyplazoval několikrát za sebou jazyk se záměrem dostat něco, co táta původně nechtěl koupit.....kluk začal vřískat.... a tatínek šel a koupil:-(
To je pane výchova !!!!

Bez televize, bez mobilů...prostě jen tak my dva:-) a v nohách tisíc mil......


Jaký názor na společné stravování máte vy?


12 komentářů:

 1. S jídlem to mám (také od dovolené) podobně. Nejedli jsme sice tučná ani smažená jídla, nabídka byla pestrá, ale měla jsem pocit, že jsem jedla pořád. Takže po dovolené (a asi i díky trvajícímu teplu) jsem doma najela jen na lehká jídla, ovoce a zeleninu, a zatím to má úspěch i u manžela :)
  Zdravím z klidného a krásného Hradce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Hradci se mi moc libilo, ale najít tam dobrou kavárnu je tvrdý oříšek.

   Vymazat
 2. Jeseníky moc prochozené nemáme - byli jsme tam jen jednou, takže jsme je jen ochutnali. Ale moc se nám tam líbilo a časem se snad ještě někdy vrátíme.
  Pokud jde o společné stravování,tak my to obvykle řešíme tím, že si objednáváme pobyt jen se snídaní a večeři "lovíme" z jídelního lístku. Máme tak přípaně i možnost "změnit lokál", pokud s jídlem nejsme spokojení. Ale chápu že ne vždycky to jde. Se snídaněmi jsem v poslední době vyloženě nespokojená nebyla a i v jídelníčcích se mi v poslední době daří nacházet něco, co je slučitelné s mými chutěmi i s nějakými zásadami zdravé výživy.
  Stáňa (http://werka.13.blog.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeseníky jsou nádherné , poklidné a stále ještě s minimem turistů. Stojí za návštěvu.
   Posledni tři týdny jsem omezila tučně a sladké jídlo... A to byl velký problém i u snídaně. Pobyt byl nabízen jen s plnou penzí.

   Vymazat
 3. Čo sa týka stravovania, bola som veľmi milo prekvapená pri našej nedávnej návšteve Oravy. Hoci väčšinou je problém s vegetariánskou stravou v reštauráciách alebo hoteloch, tam mi ju bez problémov počas celého týždňa pripravovali. Všetko je to o ľuďoch, ich ochote a mysleniu. Jeseníky sú podľa fotiek nádherné. Budúci rok plánujeme Čechy, takže ktovie či sa nezatúlame aj tam...

  OdpovědětVymazat
 4. Jeseníky mám moc ráda. Byli jsme tam před sedmi lety a s jídlem mám stejnou zkušenost, připadala jsem si jako ve škole v přírodě. Čaj se sirupem na snídani byl děs. Asi to chce jiná ubytovací zařízení. A když občas pozoruji lidi, co do sebe cpou, nechápu. Už od pohledu to nejím a to není o tom, že si občas nedám nějaký výborný dortík nebo kávu se šlehačkou, že? ;-) Hezký den D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a sehnat dobrou kavárnu je v Jeseníkách taky dost velký problém.

   Vymazat
 5. Evi, krásné fotky. Výchova některých dnešních dětí a způsob jejich stravování mne také překvapuje a to nemusím chodit daleko. Bojím se, že některé "dobroty" se na malých dětech časem podepíší, ale kecat do toho nemůžu.
  Přeji hezký večer. D.

  OdpovědětVymazat
 6. Evi, taky hodně cestujeme a musím říct, je to různé! Liší se to hlavně v tom, jestli je v kuchyni kuchař, nebo někdo kdo hází polotovary do friťáku. Tomu se tedy vyhýbáme. Letos jsem asi měli štěstí, snídaně byly všude pro všechny - jak zdravé, tak ta klasika. Další jídla jsme si vybírali, většinou mimo domov obědváme jen polévku a večer něco, kde je hodně zeleniny.
  A děti - ty vlastní jsem držela hodně zkrátka (co se pochutin týče) a vyplatilo se.
  Měj se krásně, Helena

  OdpovědětVymazat