pondělí 30. července 2018

AZORY-ostrov SAO MIGUEL

Náročná aklimatizace :-)

Bylo nás 20 a průvodce... a naše cestování začalo dobrodružně.

První let PRAHA-LISABON byl bez problémů. 
Podávalo se chutné jídlo a let byl krásný, poklidný, venku slunečno bez mraků. Okolo 23 hodiny jsme přistáli.
Další let měl být za 45 minut.  Sedm účastníků včetně průvodce zjistili, že pro ně není místo v letadle. Místní letecká společnost prostě jednoduše prodala více letenek než bylo sedadel a očekávala, že někdo nepřijde. Přišli všichni a ještě někdo navíc. Část skupiny musela zůstat na přenocování v Lisabonu (jejich odlet nakonec byl až za 2 dny!!!!)

Drama pokračovalo v letadle. 
 Letadlo se postupně zaplňovalo a někteří cestující zjistili, že jim někdo sedí na jejich místě a že si nemají kam sednout. Nikdo nechtěl opustit letadlo. Musel zasáhnout letištní personál a nakonec i kapitán letadla, která pohrozil policií.
 Další dva 2  z naší výpravy museli vystoupit.

Měli jsme namále i my. Pro nás ale vše dobře dopadlo.  Zažili jsme opět příjemný let a okolo 4 hodiny jsme přistáli na ostrově SAO MIGUEL v hlavním městě celého souostroví 
PONTA DELGADA. 
Žije zde 70 tisíc lidí.
.... a někteří bohužel bez kufrů :-(


10 komentářů:

 1. Evi, to jsou věci.....v době počítačů by člověk řekl, že se tohle už stát nemůže...ale když je v tom úmysl letecké společnosti, to je tedy pro cestující opravdu k vzteku. Snad už zbytek dopadl dobře 😉
  Měj se krásně. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to jsem zapomněla napsat, že někteří přiletěli bez kufrů :-(

   Vymazat
 2. Evi, další úžasné místo a luxusní fotky. Ovšem příběh s letenkami je nepochopitelný. Jeden by řekl, že si to nemůžou snad dovolit a oni s klidem si prodávají letenky navíc. Strašné, chudáci ti vyhoštění...
  Přeji fajn dovču. Pa D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dáši, já už jsem zpátky doma... Už jenom vzpomínám :-)))

   Vymazat
 3. Aj ja som prekvapená , že v dnešnej virtuálnej dobe je možné takéto zlyhanie. Ale dôležité je, že ste si užili neskutočne krásny a exotický ostrov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možné je naprosto cokoli;-))
   Jinak jsme se měli krásně. Letěli jsme pak ještě 3x a to bylo ok.

   Vymazat
 4. Zrovna jsem ti chtěla napsat, že se mi to stalo nejednou a to překvapení, když ještě pak nepřijel kufr! Nejvíc mne to zaskočilo v Dubaji, kdy jsem přiletěla v "lednových" šatech a všechno jsem měla v TOM kufru. Ono to skoro spolu souvisí, když nastanou zmatky při odbavení. Tak hlavně, že vy jste odletěli, tím, čím měli a užili jste si to tam. Těším se na další fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slyšela jsem o tom několikrát, ale osobní zkušenost měla premiéru. A to lítam dost často.

   Vymazat
 5. Evi, tebou popisovaný cestovní adrenalin si ráda odpustím! Jsem moc ráda, že vy jste byli OK! Díky za nádherné fotky!
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat