pondělí 9. června 2014

Poslední pozdrav aneb co se do madeirských fotoreportáží nevešlo.....Loučím se s vámi posledním příspěvkem z perly Atlantiku.
Svěží vzduch, božský klid, pohoda, relax, balzám na nervy, věčné jaro, panenská krása, zelený ostrov, jedna velká botanická.......to je Madeira.
Bujná subtropická vegetace madeirských ostrovů nemá obdoby. Podél každého kopce, každé cesty najdete záplavu květin s křiklavě sytými barvami.
Hlavním zdrojem příjmů je turistika. Madeira je známá rozsáhlou nabídkou pěší turistiky, kterou je možné provozovat v hustě zarostlých kopcích podél levadas, zavlažovacích kanálů.
Téměř dvě třetiny tohoto ostrova s výraznou horskou scenérií jsou chráněné přírodní rezervace.
Zhruba třetina obyvatel ostrova  žije v hlavním městě Funchal. Díky elegantní architektuře, živým kavárnám a půvabným obchůdkům se mu přezdívá " malý Lisabon".

Vlivem Golfského proudu je zde teplota vzduchu celoročně mezi 16 až 25 stupni Celsia, stabilní je i teplota moře. Pokud máte rádi nekonečné jaro, budete tady správně......a nemusíte si s sebou vozit vodu, protože pítka s pitnou vodou najdete téměř všude.....též opravdu VŠUDE  stále uklizené a navoněné toalety-a ZADARMO, s mýdlem, ubrousky a teplou vodou. Taky vás napadá otázka: Proč to není i u nás????? Ale takových PROČ se nabízí bohužel více.


OBRIGADO.....ADEUS MADEIRA !!!!!
BOA VIAGEM!!!!


16 komentářů:

 1. Evo, seriozně jsi mě nahlodala a začínám uvažovat, že budu opravdu střádat do prasátka, abych si ten ráj na zemi prohlédla na vlastní oči:-)))!

  OdpovědětSmazat
 2. Nádhera , která stojí za to :))) ... snad jednou...Evo krásný den

  OdpovědětSmazat
 3. Musím se podívat na mapu, kde přesně leží :) Je to opravdu nádhera!♥:))

  OdpovědětSmazat
 4. Evi, jedním slovem vážně krása! Určitě sis užila krásnou dovolenou a já se těším, že budeš psát i z Česka..krásný návrat..Inka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inko, užila:-)))bylo z čeho čerpat....psát budu a určitě nějakou cestovní reportáž zase připravím. Mám už zase něco v plánu:)Eva

   Smazat
 5. Evo, to byla opravdu nádherná dovolená, krása, relax, pohárek, koupání, procházky, škoda, že to končí - krásný den Maryša :O)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jojo:-(to "krásný " vždycky bohužel utíká rychleji. Eva

   Smazat
 6. Evi děkuju že jsi se s námi podělila o tu krásu.Muselo tam být opravdu skvěle ♥ Martina

  OdpovědětSmazat
 7. Evi je to nádhera,to jsi měla krásnou dovolenou...měj se hezky Iveta

  OdpovědětSmazat
 8. Evi,to je kras.Uplne me svrbi nohy,taky bych nekam vyjela.Monca

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moni, to věřím....mám to vždycky taky tak.-)))

   Smazat